Aktywne filtry: Wyczyść filtry

Czym wyróżniają się łóżka kontynentalne? W odróżnieniu od dobrze nam znanych tradycyjnych łóżek, składających się z ramy i umieszczonego w niej materaca, łóżka kontynentalne posiadają stelaż zintegrowany z materacem. Stelaż jest wykonany przeważnie z drewna, chociaż możemy spotkać także modele łóżek kontynentalnych opartych na konstrukcji metalowej. Łóżka kontynentalne do sypialni to najczęściej łóżka tapicerowane, z zagłówkami, stojące na zakrytych nóżkach. Wyróżnia je wysoka skrzynia i gruby materac, dzięki czemu zwykle są one wyższe niż inne łóżka sypialniane.

Łóżka kontynentalne polecamy wszystkim szukającym szczególnie wygodnego posłania,  zapewniającego zdrowy sen. Jego gwarancją jest wielopoziomowa konstrukcja łóżka kontynentalnego, na którą składają się  trzy warstwy odpowiadające za komfort snu. Pierwszą jest skrzynia wyposażona w sprężyny. Drugą warstwę stanowi materac właściwy, może to być materac każdego typu, jednak najczęstszym wyborem jest  sprężynowy materac kieszeniowy. Na materacu właściwym znajduje się warstwa trzecia, czyli cienki materac nawierzchniowy, który jest przyjemny w dotyku, może też być wykonany z pianki dostosowującej swój kształt do kształtu naszego ciała lub pianki dedykowanej osobom poszukującym materiałów antyalergicznych. Całość konstrukcji zapewnia łóżku stabilność oraz wysoką sprężystość gwarantującą właściwe podparcie ciała w trakcie snu.

Łóżka kontynentalne do sypialni

Jeżeli posiadasz sypialnię wybierz do niej łóżko kontynentalne. Wielkość pomieszczenia nie jest tu ograniczeniem, bowiem w ofercie mamy łóżka kontynentalne różnej wielkości, zarówno jednoosobowe, jak i dwuosobowe. Ich atutami są nie tylko wygoda snu i wygoda ich użytkowania, ale również funkcjonalność. Dzięki łóżku kontynentalnemu w praktyczny sposób zagospodarujesz przestrzeń swojej wymarzonej sypialni.

Decydując się na łóżko kontynentalne, wybieramy mebel funkcjonalny, oferujący konkretne udogodnienia ułatwiające i uprzyjemniające nasze codzienne czy może raczej cowieczorne czynności. Jeżeli wybierzemy łóżko z pojemnikiem na pościel, zyskamy w pomieszczeniu dodatkowe miejsce na przechowanie dodatkowych kompletów pościeli, koców lub ręczników. Łóżka z pojemnikiem są doceniane przede wszystkim przez użytkowników mniejszych sypialni, w których brakuje przestrzeni na wstawienie pojemnej szafy czy komody.

Praktycznym i docenianym elementem wielu modeli łóżek kontynentalnych są również tapicerowane, miękkie wezgłowia oraz wezgłowia z oparciem. Jeżeli chcemy przed snem  poczytać prasę, ulubioną książkę albo obejrzeć film, nasze łóżko z powodzeniem będzie pełniło funkcję wygodnej sofy. Gdy zechcemy spać, nie musimy niczego rozkładać, wystarczy że  jednym ruchem ręki wyłączymy światło lub telewizor i nic nam już nie przeszkodzi we wpadnięciu w objęcia Morfeusza.

Designerskie łóżka kontynentalne

Łóżka kontynentalne do sypialni były kiedyś meblem zarezerwowanym dla małej grupy zamożnych użytkowników, a także dedykowane luksusowym hotelom. Współcześnie stały się bardzo atrakcyjne cenowo i od kilku lat coraz powszechniej goszczą w naszych sypialniach, głównie za sprawą oferowanej nam wygody oraz funkcjonalności. Ale nie tylko. Warto bowiem zwrócić uwagę także na estetyczny walor  kontynentalnego łóżka do sypialni, mający dla wielu istotne znaczenie przy podejmowaniu decyzji o jego zakupie. Bo przecież chcielibyśmy, aby nasza sypialnia wyglądała pięknie.

Naszym zdaniem oraz w opinii naszych klientów łóżka kontynentalne zdecydowanie możemy ulokować w  czołówce najbardziej designerskich mebli, a w rankingu najbardziej efektownych  mebli sypialnianych zapewne zajęłyby one pierwsze miejsce. Żaden sypialniany mebel, żadne inne łóżka do sypialni  nie wyglądają równie imponująco, możemy rzec: królewsko, nie mogą się równać z łóżkiem kontynentalnym, zwłaszcza gdy zależy nam na elegancji oraz na przyciągającym wzrok elemencie wyposażenia sypialni.

Wspomniana „królewskość” sypialnianego łoża nie oznacza bynajmniej, że łóżka kontynentalne do sypialni harmonizują jedynie ze stylistyką retro lub klasycznym stylem urządzania wnętrz. Owszem, jeżeli urządzasz sypialnię w stylu klasycznym, bardzo łatwo dobierzesz odpowiedni model łóżka kontynentalnego, jednak w naszej ofercie znajdziesz liczne nowoczesne łóżka kontynentalne, dzięki którym połączysz w swojej sypialni elegancję oraz nowoczesność.

Dlaczego warto wybrać łóżko kontynentalne?

Decyzja o zakupie łóżka sypialnianego wiąże się z odpowiedzią na pytanie, czego oczekujesz od swojego łóżka i jaki klimat chcesz nadać wnętrzu swojej sypialni. My możemy jedynie wskazać kilka powodów, dla których warto w pierwszym rzędzie zwrócić uwagę na łóżka kontynentalne jako na łóżka do sypialni odznaczające się wyjątkowymi walorami użytkowymi i estetycznymi.

Konkrety? Wybierając ten typ łóżka, nie musimy dobierać jego poszczególnych elementów, otrzymujemy bowiem mebel kompletny, bardzo trwały, zaprojektowany i wykonany tak, by zapewnił nam komfortowy sen. Wysokiej jakości materace chronią nasz kręgosłup, odpowiednia konstrukcja skrzyni oraz jakość sprężyn gwarantują zachowanie właściwej sprężystości łóżka przez długie lata jego użytkowania. Nowoczesne łóżka kontynentalne wyróżniają się też  bardzo dobrą wentylacją. Ponadto ich zaletą jest wysokie umiejscowienie powierzchni spania, dzięki czemu wstawanie jest znacznie wygodniejsze i nie obciąża kręgosłupa.  Jeżeli do wymienionych zalet dodamy funkcjonalność łóżka z pojemnikiem oraz wygodę korzystania z miękkiego zagłówka,  a także możliwość wyboru designu łóżka stosownie do stylu urządzenia mieszkania, to łóżka kontynentalne do sypialni nie dają się zastąpić.  Wybierz łóżko kontynentalne z naszych kolekcji i odkryj wszystkie jego zalety!