Aktywne filtry: Wyczyść filtry

Wybór łóżka do sypialni nie będzie trudny, jeżeli wcześniej zastanowimy się, czego oczekujemy od tego niezwykle ważnego mebla. Trafne określenie jego wielkości lub jego przeznaczenia dla jednej lub dwóch osób z reguły nie jest problemem i wynika z potrzeb dla nas oczywistych. Wątpliwości pojawiają się, gdy mamy odpowiedzieć na pytanie, jaki typ łóżka do sypialni wybrać: drewniane czy tapicerowane?

Łóżka tapicerowane są gotowymi, kompletnymi meblami, nie musimy ich składać, poszukiwać pasujących do siebie elementów: skrzyni, materaca i stelaża. Ta zaleta łóżek tapicerowanych bywa postrzegana jako wada, niektórzy bowiem argumentują, że w przypadku dokonywania radykalnej zmiany wystroju sypialni zmuszeni będziemy ponieść koszty wymiany tapicerki na taką, która będzie pasowała do nowej aranżacji wnętrza. Ale czy wybrane przez nas łóżko drewniane będzie pasowało do każdego stylu? Z pewnością nie, zatem w podobnej sytuacji również poniesiemy koszty na przykład wymiany skrzyni, czyli całej podstawy konstrukcyjnej łóżka do sypialni.

Współczesne łóżka tapicerowane do sypialni to nowoczesne łóżka: modne i dedykowane  do różnych stylów urządzania wnętrz. Spójrz na oferowane przez nas łóżka tapicerowane i wybierz albo model pasujący do ściśle określonego stylu, albo model pasujący do kilku stylów określanych mianem nowoczesnych. Wybierz tapicerkę, która nada wymarzony klimat Twojej sypialni i której barwa będzie współgrać z różnymi preferowanymi przez Ciebie barwami ścian. Nie wątpimy, że decydując się na wybór łóżka tapicerowanego, wybierasz wygodę, funkcjonalność i elegancję.

Funkcjonalne łóżka tapicerowane

Łóżka tapicerowane to meble do sypialni wyróżniające się funkcjonalnością. Mamy tu na myśli przede wszystkim oferowany przez nie komfort snu, wynikający z zastosowania w nich materacy wysokiej jakości, właściwych materiałów i konstrukcji gwarantującej odpowiednią sprężystość całego łóżka oraz jego długotrwałe użytkowanie. Ale tapicerowane, funkcjonalne łóżka do sypialni to nie tylko zdrowy sen, ten bowiem mogą nam zapewnić także inne typy łóżek, jeżeli tylko właściwie dobierzemy ich poszczególne elementy. Szczególnym walorem łóżek tapicerowanych jest właściwy im potencjał aranżacyjny, a także wygoda ich codziennego użytkowania.

Łóżka tapicerowane do sypialni mogą stanowić podstawę aranżacji każdego sypialnianego wnętrza. Wyróżniają się elegancją i przyciągają wzrok, stają się centralnym punktem pomieszczenia  budującym jego styl, dzięki czemu wszystkie pozostałe meble do sypialni stają się właściwie dodatkami. Efekt ten będzie szczególnie wyraźny, gdy zdecydujemy się na tapicerowane łóżko kontynentalne wyróżniające się wysokością. Wybierając odpowiedni model łóżka tapicerowanego oraz typ i kolor tkaniny obiciowej, bez trudu nadamy swojej sypialni upragniony klimat.

Z kolei jeżeli chodzi o wygodę użytkowania, to łóżka tapicerowane, w tym kontynentalne, bardzo funkcjonalne łóżka do sypialni, nie mają równych sobie. Dzięki wygodnym, wysokim zagłówkom możemy czytać przed snem, pracować z laptopem lub oglądać telewizję, siedząc na łóżku jak na wygodnej sofie. Ponadto oferowane przez nas łóżka tapicerowane zwykle posiadają pojemnik na pościel, który na pewno się przyda, szczególnie gdy nie „narzekasz” na nadmiar pomieszczeń i wolnego miejsca. Pojemniki występują w dwóch wariantach: jako szuflada lub szuflady  wysuwające się z przodu lub z boków łóżka oraz w postaci schowka pod podnoszonym stelażem. Podniesienie stelaża z materacem jest łatwe dzięki zastosowaniu systemu wspomagającego podnoszenie.

Łóżka tapicerowane do pokoju młodzieżowego

Czy łóżka tapicerowane do pokoju młodzieżowego są dobrym pomysłem? Oczywiście, że tak, mamy przecież na uwadze szeroki wybór tapicerowanych posłań, które w przypadku nastolatków są ich pierwszym, naturalnym wyborem znacznie częstszym niż typowe, drewniane łóżka. Jeżeli pokój młodej osoby nie jest szczególnie przestronny i musi łączyć funkcję pokoju dziennego i sypialni, wówczas jednoosobowe, tapicerowane łóżko zapewne znajdzie uznanie w oczach jego właściciela.

Łóżka młodzieżowe z naszej oferty wyróżniają się solidnym wykonaniem i trwałymi tkaninami obiciowymi. Duży wybór tkanin tapicerskich gwarantuje możliwość doboru posłania do każdej aranżacji pomieszczenia, natomiast kształt i detale poszczególnych modeli łóżek sprostają wyzwaniom pokoju młodzieżowego, łącząc komfort z nowoczesnością.

Wybierz zgrabne łóżko z naszej kolekcji utrzymane w modnym designie, które sprawdzi się w pokoju młodzieżowym. Zwróć uwagę nastoletniego użytkownika na modele z pojemnikiem na pościel oraz  tapicerowanym wezgłowiem i bokiem. Taki typ łóżka do sypialni gwarantuje jego  wykorzystanie w ciągu dnia, pełni ono funkcję kanapy zapewniającej oparcie dla pleców. Dzięki niemu wygodne czytanie książki lub usadowienie gości nie będzie żadnym problemem, zaś rówieśnicy docenią w pełni młodzieżowy charakter pokoju. A gdy przyjdzie pora na nocny wypoczynek, wystarczy rozłożyć pościel schowaną w pojemniku i młodzieżowa kanapa staje się wygodnym łóżkiem, zapewniającym właściwe podparcie kręgosłupa w trakcie snu, co w przypadku nastolatków jest szczególnie ważne.

Jak dobrać odpowiednie łóżka tapicerowane?

Proponujemy, by dobierając łóżka tapicerowane do sypialni, kierować się odpowiedziami na cztery pytania: ile osób będzie spało na łóżku?, czy kiedykolwiek będziemy chcieli korzystać z możliwości wygodnego oparcia się o zagłówek?, czy potrzebujemy lub będziemy potrzebować miejsca do przechowywania różnych rzeczy, zwłaszcza pościeli, a także czy w przyszłości przewidujemy istotną zmianę kolorystyki naszych sypialni lub stylu ich urządzenia?

Udzielając odpowiedzi, łatwo znajdziemy model łóżka do sypialni, z którego będziemy zadowoleni. Jeżeli potrzebujemy łóżka dwuosobowego powinniśmy wybrać model z powierzchnią spania mającą co najmniej 140 cm szerokości, chociaż zdecydowanie będzie to minimum. Pełną swobodę ułożenia się dwóch osób podczas snu zapewni łóżko o szerokości powierzchni spania około 160 cm, a jeżeli chcemy mieć królewskie łoże wybierzmy model o jeszcze większej szerokości. Decydując się na łóżko z wysokim, miękkim zagłówkiem, połączysz elegancję oraz funkcjonalność łóżka i sofy. A pojemnik na pościel? Ten zapewne zawsze się przyda. Jeżeli uwielbiasz zmieniać wystrój swojego mieszkania, spójrz na nasze nowoczesne łóżka tapicerowane, wybierz tkaninę tapicerską w uniwersalnym, niezobowiązującym kolorze  i ciesz się zmianami w sypialni, nie zmieniając łóżka do sypialni!