Aktywne filtry: Wyczyść filtry

Półki wiszące są często postrzegane i opisywane jako drobne elementy meblowe lub meble uzupełniające. Wydaje się to zrozumiałe, gdy weźmiemy pod uwagę rozmiary większości półek, stosunkowo niewielkie zwłaszcza w porównaniu z rozmiarami innych mebli. Możemy jednak też spotkać zaskakujące stwierdzenia na  temat półek ściennych, na przykład, że są one na tyle niewielkim elementem wyposażenia, że nie wpływają w znaczący sposób na  całość stylizacji danego wnętrza. My uważamy inaczej! Bliższe prawdy wydaje się nam przekonanie że półki do salonu i półki do pokoju mają istotny wpływ na charakter pomieszczenia i na odczucia, jakie wywołuje ono u osób, które w nim się znajdą.

Dlaczego półki ścienne są ważne i dlaczego warto rozważyć ich zakup? Są co najmniej dwa tego powody.

Pierwszym jest wspomniana wielkość oraz związana z nią swoboda rozmieszczenia półek wiszących. Dzięki niej wykorzystamy półki do estetycznego zagospodarowania przestrzeni, które pozwoli nam optycznie wypełnić pomieszczenie i zarazem pozostawić w nim maksymalnie dużo wolnego miejsca.

Powód drugi związany jest z dominującą funkcją półki, czyli jej przeznaczeniem do wyeksponowania przedmiotów, które będą się podobać i które przecież zwykle umieszczamy w każdym pomieszczeniu: salonie, sypialni, gabinecie, pokoju młodzieżowym czy pokoju małego dziecka. Zmieniając elementy na półce, w prosty sposób zmienimy charakter danego wnętrza. W ten sposób możemy nie tylko zmodyfikować jego nadrzędną stylistykę, ale także stworzyć w nim specyficzny, niepowtarzalny klimat odpowiadający na przykład określonej porze roku czy bliskim nam świętom. Również półki na książki pozwalają upiększyć pomieszczenie.

Półki na ścianę

Półki wiszące mają niewątpliwą zaletę, jaką jest łatwość ich wykorzystania  do swobodnego, a także, co ważne, bardzo precyzyjnego, „zarządzania” przestrzenią danego wnętrza. Są one elementem pomagającym nam uporządkować przestrzeń w taki sposób, by zapobiec wizualnemu chaosowi. Jeżeli przy wyborze mebli lub po ich wirtualnym lub rzeczywistym ustawieniu w pomieszczeniu uważasz, że czegoś w nim brakuje sprawdź, jak wyglądałoby to wnętrze, gdyby dodać półki ścienne. A może od razu zauważasz, że niekoniecznie odpowiada Ci płaszczyzna pustej ściany nad stojącym przy niej meblem? Jeżeli masz takie właśnie odczucie, to znaczy, że raczej na pewno potrzebujesz półki do pokoju.

Półki wiszące dają nam ogromne możliwości w uzyskaniu pożądanego wyglądu pomieszczenia, pomagając wyważyć proporcje brył mebli oraz zadecydować o usytuowaniu i wielkości powierzchni, której nie chcemy pozostawić pustej. Nie wszędzie postawimy szafę czy witrynę, za to  miejsce półki na ścianę możemy wyznaczyć z dokładnością do centymetra. Może wyżej lub może  ciut niżej?, może bardziej w prawo lub w lewo? Proszę bardzo, byle nie krzywo… Tu decyduje przede wszystkim Twój gust i nie musisz się nadmiernie ograniczać, bowiem  możesz wybrać spośród wielu proponowanych przez nas półek taką, która będzie najlepiej pasować do charakteru danego wnętrza. Oferujemy półki, które znakomicie sprawdzą się zarówno w pomieszczeniu urządzonym w stylu minimalistycznym, jak i w eleganckim salonie.

Półki wiszące do salonu

Decyzja o wykorzystaniu półek w aranżacji salonu często okazuje się znakomitym pomysłem, który w żadnym stopniu nie jest ograniczony stylem, jaki chcielibyśmy nadać temu, często reprezentacyjnemu, pomieszczeniu. Jeżeli tylko dopasujemy półkę do mebli znajdujących się w salonie, będzie ona elementem wspomagającym każdą naszą koncepcję stylistyczną. Wiedząc o tym, w ofertę poszczególnych kolekcji mebli do salonu włączyliśmy półki ścienne o różnym rozmiarze, kształcie i kolorze.

Półki o stonowanych barwach, w kolorze bieli, szarości i odcieni drewna będą pasowały szczególnie  do wnętrza zdominowanego przez  formy minimalistyczne, często utożsamiane z prostotą stylu skandynawskiego. W pomieszczeniu utrzymanym w surowym, chłodnym stylu industrialnym, świetnie sprawdzą się półki wiszące z kolekcji utrzymanych w odcieniach betonu lub z kolekcji posiadających elementy z metalu.

A czy półki ścienne będą odpowiednie do  salonu urządzonego w  stylu klasycznym, cenionym przez  miłośników elegancji? Naturalnie, że tak!  Do eleganckiego salonu proponujemy półki zarówno w stonowanych, jak i wyrazistych barwach oraz łączące różne barwy, a także będące elementem kolekcji wykończonych na wysoki połysk. W każdym salonie znajdą też swoje miejsce półki na książki.

Nasze półki pozwalają na swobodną, zróżnicowaną aranżację salonu. Możemy je umieścić  nad wybranym meblem lub obok niego, nawet w sporej odległości. Mamy również w ofercie półki przeznaczone do zawieszenia pomiędzy dwoma różnymi modułami meblościanek, służące optycznemu oddzieleniu brył, ale zarazem też takiemu ich połączeniu, które nada lekkości całej kompozycji. Spójrz zatem na oferowane przez nas półki do salonu.

Jakie półki wybrać do nowoczesnego wnętrza?

Powiedzmy wprost: półki znakomicie nadają się do pomieszczenia, które chcemy urządzić nowocześnie. Co ważne, bez znaczenia jest tutaj fakt,  że samo pojęcie nowoczesnego wnętrza nie jest stałe. Nowoczesne, to znaczy aktualnie modne, lecz przecież trendy w modzie zmieniają się, przy czym to, co przestało być  modne, czasem powraca po latach jako znów nowoczesne. Ponadto nie każdy z nas chce kierować się przede wszystkim modą. Pamiętając o tym, pomyślmy, w jaki sposób wybrać meble, by salonowi, pokojowi, sypialni lub gabinetowi nadać nowoczesny charakter zdecydowanie na dłużej lub co możemy zrobić, by pogodzić modny charakter wnętrza ze stylem, w którym my będziemy się czuli dobrze?

I tutaj właśnie pojawiają się skromne „meble uzupełniające” w postaci półek. Niby tylko uzupełniają, dopełniają one określony styl, ale wskazujemy właśnie na nie jako na element mogący przesądzić o uznaniu danego pomieszczenia za nowoczesne. O nowoczesności wnętrza ostatecznie decydują bowiem szczegóły jego aranżacji dające określony efekt końcowy, niezależny od decyzji o wyborze mebli mniej lub bardziej wpisujących się w określony styl.

Oferowane przez nas półki mogą podkreślać każdy styl utożsamiany z nowoczesnością, dlatego  zadbaliśmy, by znalazły się one w wielu naszych kolekcjach mebli, nie tylko opisanych jako dedykowane do nowoczesnego wnętrza. Możesz wybrać półkę jedno lub dwukolorową, ścienną oraz połączoną z biurkiem albo komodą. W naszej ofercie półek proponujemy głównie, chociaż nie jedynie, półki z odkrytymi płaszczyznami, które przyciągają wzrok i pomogą zadbać o właściwą kompozycję przestrzeni.

Nowoczesne wnętrze to z jednej strony brak chaosu, powtarzalność jakiegoś elementu, z drugiej zaś uniknięcie jednostajności. Zwłaszcza zatem półki wiszące pozwolą nam zbudować  ogólne wizualne wrażenie uporządkowania brył i linii, dając wręcz nieograniczone możliwości zmiany kluczowych w pomieszczeniu akcentów i dodatków. To właśnie dzięki przyciągającym wzrok przedmiotom stojącym na półkach: dekoracjom, książkom czy kwiatom możemy stworzyć nowoczesne wnętrze, wyznaczając szczegóły jego stylistycznej aranżacji, w tym  rytm jej wzorów i barw.