Aktywne filtry: Wyczyść filtry

Sofy, kanapy oraz wersalki  były dawniej wyraźnie odróżniane od siebie, dzisiaj raczej więcej je łączy niż dzieli. Ich pochodzenie wywodzone jest ze starożytnego Rzymu, w którym popularnością cieszyło się triclinium, czyli  układ trzech sof, otaczających stół. Zwyczaj jedzenia na leżąco nie przetrwał, za to starożytne „sofy” i tureckie otomany ewoluowały, ciesząc się uznaniem kolejnych pokoleń. Oczywiście z jadalni trafiły do innych pomieszczeń, zwykle reprezentacyjnych, a ich podstawową funkcją stało się zapewnienie wygody. Wyobraźmy sobie to uczucie właścicieli pałacowych komnat, gdy po raz pierwszy przesiedli się (i to dosłownie) z końskiego grzbietu lub twardej, drewnianej ławy na mięciutką sofę z wygodnym oparciem! Chyba jednak wyobraźnia nas zawiedzie, bo od dawna jesteśmy przyzwyczajeni do sof. Sofa to dla nas mebel konieczny, dobrze znany, nie zastanawiamy się, czy kupić sofę, ale jaką sofę, a właściwie jakie sofy  wybrać do naszego mieszkania.

Sofy do salonu oraz do innych pomieszczeń, które proponujemy w naszej kolekcji z łatwością dopasujesz do stylu urządzenia danego wnętrza, czyniąc je piękniejszym, przy tym dobierzesz je stosownie do własnych potrzeb. Bo kanapa ma spełniać nasze konkretne wymagania, przede wszystkim musi być wygodna, a często także bardzo funkcjonalna. Zatem wygoda, funkcjonalność i piękno…, nie wszystkie sofy spełnią te warunki. Nasze kanapy nie boją się wyzwań, mogą być ozdobą salonu, gabinetu i pokoju młodzieżowego, zarazem ich funkcjonalność i wygoda ich użytkowania zostały przez nas dokładnie przetestowane.

Dzięki dużemu wyborowi sof zróżnicowanych pod względem wielkości i kształtu oraz ich wyposażeniu w rozwiązania służące komfortowi wypoczynku, a także dzięki możliwości wyboru tkaniny tapicerskiej znajdziesz u nas sofę, która sprosta Twoim oczekiwaniom.

Nowoczesne sofy do salonu

Czym kierować się, szukając sofy do salonu? Zacznijmy od określenia przestrzeni, którą chcemy przeznaczyć na sofę lub na wypoczynkową część salonu złożoną z sofy, foteli i stolika kawowego. A może stworzysz w salonie strefę relaksu, łącząc w niej sofy różnej wielkości, które tym samym pozwolą na optyczne wydzielenie części wypoczynkowej od na przykład części jadalnianej lub otwartej kuchni?

W ofercie mamy zarówno sofy niewielkie, jak i odznaczające się naprawdę imponującymi rozmiarami, bo mające szerokość ponad 250 cm. Ponadto oferujemy sofy 3-osobowe i sofy 2-osobowe, które postawione obok lub naprzeciw siebie umożliwią komfortowy, wspólny wypoczynek większej liczbie osób. Gdy już określisz wielkość kanapy do salonu, spójrz na funkcje oraz design naszych sof i dokonaj najlepszego wyboru spośród kanap pasujących do stylu glamour, klasycznego lub nowoczesnego. Jeżeli cenisz styl skandynawski może zainteresować Cię sofa o prostym, geometrycznym kształcie osadzona na nóżkach z naturalnego drewna.

Wybierz sofę spełniającą Twoje wymagania lub model sofy do salonu, do której można dobrać inne elementy z danej kolekcji na przykład fotel lub narożnik, dzięki czemu zachowasz jednolitość stylistyczną pokoju gościnnego lub kącika wyodrębnionego w salonie. Dopełnieniem aranżacji wnętrza będą ozdobne poduszki znajdujące się na naszych sofach, a dopełnieniem wygody wygodne podłokietniki i zagłówki, w tym zagłówki posiadające regulację. Jesteś też w dobrym miejscu, jeżeli  interesują Cię rozkładane sofy do salonu,  gdyż prawie każdą naszą kanapę można rozkładać.

Rozkładane kanapy

Współczesne sofy rozkładane do salonu oferują identyczny komfort użytkowania co kanapy nierozkładane i zarazem istotną dla wielu użytkowników możliwość ich przekształcenia w miejsce do spania. Kupując rozkładaną sofę, zwróćmy uwagę na jej wykonanie oraz wybierzmy wygodny dla nas sposób jej rozkładania.

W naszej ofercie mamy sofy rozkładane oparte na trwałych i sprawdzonych systemach. Niezawodność oraz szybkość rozkładania oferuje najprostszy i dobrze znany z wersalek system klik-klak, w którym unosimy siedzisko sofy, by obniżyć oparcie i wyrównać je z opuszczonym do pierwotnej pozycji siedziskiem. W przypadku sof z systemem Delfin wysuwamy siedzisko i podnosimy materac umieszczony wewnątrz na składanym stelażu. Oferujemy również kanapy rozkładane z mechanizmem dl,  bardzo popularnym w ostatnich latach. W tym przypadku wysuwamy siedzisko, następnie opuszczamy oparcie, które tworzy z nim jednolitą płaszczyznę.

Dzięki przyjętym rozwiązaniom konstrukcyjnym nasze sofy do salonu oraz do pokoju dziennego lub młodzieżowego cechuje solidność i trwałość wykonania szczególnie ważna w przypadku kanap rozkładanych. Spójrz na oferowane przez nas rozkładane sofy 3-osobowe oraz 2-osobowe i wybierz  sofę, którą łatwo zmienisz w wygodne łóżko.

Sofy z funkcją spania

Czy wygodna sofa przeznaczona powinna być do siedzenia czy do spania? Dawniej trzeba było wybierać, dzisiaj nie musimy z niczego rezygnować. Sofa z funkcją spania znakomicie sprawdzi się zarówno jako mebel reprezentacyjny, będący kluczowym elementem organizowania przestrzeni wypoczynkowej w naszym mieszkaniu, jak i jako mebel, dzięki któremu przekształcimy salon lub inny pokój w sypialnię. Jeżeli pojawia się niespodziewany gość lub gdy podejmujemy większą liczbę gości, którzy będą u nas nocować, kanapy rozkładane stają się meblami niezastąpionymi. Wybór określonego modelu  sofy rozkładanej w dużym stopniu zależy od tego, czy będzie nam ona zastępować łóżko okazjonalnie, czy też posłuży do spania codziennego.

W naszym sklepie dostępne są rozkładane kanapy do salonu utrzymane w różnych stylach, kolorach i z wykorzystaniem różnych tkanin tapicerskich. Zastosowane w nich systemy rozkładania Delfin, klik-klak oraz dl sprawdzą się w przypadku wykorzystania sofy do codziennego spania. System rozkładania, w który wyposażono niewielkie sofy 2-osobowe, polegający na wysuwaniu trzech części sofy, polecamy jedynie do spania okazjonalnego.

Wybierz naszą sofę, która zapewni Ci komfort snu dzięki materacom z pianki i pianki HR oraz sprężynom wysokiej jakości. Wygodnie rozkładaj ją i składaj dzięki przyjaznym w użytkowaniu systemom ich rozkładania – możesz też wybrać kanapę z automatem wspomagającym rozkładanie. A co zrobić z pościelą? Tym nie musisz zaprzątać sobie głowy, skoro proponujemy Ci kanapy z funkcją spania, jest jasne, że każda z nich została wyposażona w pojemnik z miejscem na pościel.