Aktywne filtry: Wyczyść filtry

W każdym mieszkaniu znajdziemy strefę przeznaczoną do relaksu i wyciszenia się związanego z jakże przyjemnym „nic nierobieniem” albo raczej oddaniem się czynności, dzięki której chociaż przez chwilę oderwiemy się od natłoku codziennych spraw. Aby się to udało  zapewniamy naszemu ciału i myślom odrobinę leniuchowania, poświęcając się wspomnianej czynności, którą zwykle jest zjedzenie smacznego, małego co nieco, delektowanie się  ulubioną kawą lub herbatą, ewentualnie zupełnie innym napojem, oczywiście absolutnie okazyjnie. Leniuchować możemy w samotności lub przeciwnie, w towarzystwie któregoś z domowników lub miłego, nieoczekiwanego gościa. Również oczekiwaną osobę możemy ugościć w naszym ulubionym kąciku, który często jest miejscem spotkań w małym gronie. W takim miejscu nie może zabraknąć niewielkiego stolika, który postawimy obok kanapy lub wygodnego fotela. Jego wybór wcale nie jest prosty, ponieważ stoliki kawowe, częściowo utożsamiane z ławami,  to meble, które mają istotny udział w aranżacji pomieszczenia.

Ławy kawowe oraz okrągłe stoliki kawowe mają bardzo wyraźne przeznaczenie, a jednak uderzająca jest różnorodność ich kształtów, kolorów i materiałów, z których zostały wykonane. Nim zadecydujesz, jaki dokładnie ma być Twój stolik, przede wszystkim zwróć uwagę na jego wielkość. Stoliki kawowe mają uzupełniać aranżację danego wnętrza, zatem ich bryła nie powinna w nim dominować. To chyba jedyne wskazanie, gdyż ocena designu a nawet funkcjonalności stolików wiąże się bardziej z naszym indywidualnym gustem oraz szczegółowymi oczekiwaniami. Te zaś mogą być różne, bo chociaż stoliki i ławy kawowe służą głównie do stawiania na nich napojów i poczęstunku, wiemy, że mogą pełnić także inne funkcje.

Funkcjonalne ławy kawowe

Stolik kawowy oferuje nam przede wszystkim blat, na którym pomieścimy niewielką zastawę. Jego wielkość i kształt powinny być dostosowane do naszych potrzeb, czyli do liczby zazwyczaj zasiadających wokół niego osób. Niewskazana będzie tu przesadnie lekka konstrukcja ławy,  przecież blat musi być stabilny,  by nieostrożnym ruchem ręki czy lekkim uderzeniem kolana  nie zrzucić kremowego ciastka lub małej czarnej na nasz nieskazitelnie czysty dywan lub na ulubione ubranie: nasze albo naszych gości. Drewniane stoliki kawowe będące w naszej ofercie zostały zaprojektowane z myślą o ich bezpiecznym użytkowaniu, siedząc przy nich, będziesz się czuć swobodnie. Decydują o tym ich starannie przemyślane proporcje oraz dobór materiałów, zapewniających stabilność i zarazem wystarczającą lekkość, pozwalającą na łatwe skorygowanie ustawienia stolika, stosownie do liczby gości.

A może podobają Ci się stoliki kawowe z dwoma blatami lub półką? Jeżeli tak, znajdziesz  w naszej ofercie stabilne prostokątne ławy kawowe mające płaszczyzny umieszczone na różnych poziomach lub posiadające półkę. Może ona służyć jako dodatkowe miejsce dla filiżanek, talerzyków lub jako schowek na gazety czy książki, po które sięgasz, siedząc w ulubionym fotelu.  W ofercie mamy także stoliki z zamykaną, przeszkloną, półką.

Szklane stoliki kawowe do nowoczesnego wnętrza

Nasze ławy kawowe wyróżniają się trwałością  oraz odpornością na uszkodzenia  i oryginalnym, zróżnicowanym wzornictwem, dzięki któremu wpisują się w różne koncepcje  urządzania wnętrz. Łatwo zauważysz, że niektóre z oferowanych przez nas stolików kawowych zostały zaprojektowane specjalnie z myślą o wnętrzu nowoczesnym, inne sprawdzą się w klasycznie urządzonym salonie.

Jeżeli szukasz stolika do surowego stylu industrialnego, wybierz jeden z modeli o prostych płaszczyznach i elementach z metalu. Jeżeli interesują Cię raczej stoliki do salonu utrzymanego w klasycznym stylu. Jeżeli tak, a wiemy, że klasyka zawsze ma licznym zwolenników, spójrz na stoliki drewniane na nóżkach. Z kolei w każde nowoczesne wnętrze znakomicie wkomponujesz nasze szklane stoliki kawowe. Oczywiście materiałem, z którego zostały one wykonane, nie jest szkło. Są to drewniane stoliki kawowe zdecydowanie wyróżniające się połyskiem szkła, które stanowi wykończenie ich blatów, pasujące do wielu stylów nowoczesnych lub do stylu eklektycznego. Zwróć też uwagę na minimalistyczne ławy utrzymane w bieli, szarości i niebanalnej czerni, których oparta na jednej płaszczyźnie bryła wyróżnia się niezwykłą lekkością formy, połyskiem wykorzystującym refleksy światła i elegancją.  Kiedy wybierzesz stolik kawowy, zadbaj, by postawić na nim coś pysznego. W tym czasie  my zadbamy, by szybko trafił on do Twojego mieszkania.