Aktywne filtry: Wyczyść filtry

Sypialnia ma ściśle określoną funkcję, jaką jest zapewnienie nam zdrowego snu. Zaznaczmy jednak tutaj od razu, że nie jest to jedyna funkcja tego pomieszczenia, bo przecież spędzony w łóżku lub sypialni czas nie ogranicza się do spania. Nim trafimy w objęcia Morfeusza, nierzadko przed snem czytamy, słuchamy muzyki lub trafiamy w czyjeś objęcia zupełnie dosłownie… Często też w sypialni przygotowujemy się do snu, wykonując określone, rutynowe czynności. I wówczas okazuje się, że samo łóżko, to jeszcze nie sypialnia. Jeżeli zdejmujemy okulary lub soczewki kontaktowe, całkiem słusznie rezygnujemy z kładzenia ich pod poduszkę lub na podłodze. Zwykle chcemy też mieć w nocy lub rankiem parę przedmiotów pod ręką, na przykład budzik lub telefon komórkowy, koniecznie z ładowarką, niekiedy leki, które musimy wziąć o ściśle określonej godzinie, ulubioną gazetę lub książkę. To względy praktyczne przemawiające za tym, że w powinniśmy mieć nie tylko łóżko, lecz również jego wiernych przyjaciół, którymi są stoliki do sypialni.

Stoliki nocne są w sypialni prawie niezastąpione. Prawie, bo zamiast nich możemy wybrać szafki nocne. Jaka jest różnica między stolikiem nocnym i szafkami do sypialni? Zasadniczo taka, że obydwa meble mają inną nazwę…Prawdę mówiąc, innej różnicy nie potrafimy wskazać, chyba, że mianem stolika do sypialni określimy wyłącznie mebelek składający się z blatu i wysokich nóżek. Owszem, takie stoliki nocne też możemy spotkać, jednak te współcześnie królujące w sypialniach  praktycznie nie różnią się od szafek nocnych. I nie chodzi tu tylko o ich wygląd, lecz głównie o funkcjonalność. W naszej ofercie znajdziesz funkcjonalne stoliki nocne, które stworzą z łóżkiem zgraną parę lub…zgrany trójkącik.

Jak dopasować stolik nocny do łóżka?

Stoliki do sypialni bardzo często są oferowane  w komplecie z określonym modelem łóżka. I całkiem słusznie, bowiem łóżko i szafki nocne to meble, które zdecydowanie powinny do siebie pasować stylistycznie i kolorystycznie. Wszak sypialnia ma być nie tylko funkcjonalna, lecz także stylowa. Stoliki nocne mają wprawdzie niewielkie rozmiary, ale za to wielki wpływ na wystrój naszej sypialni, zatem także na nasze samopoczucie.

My również proponujemy w poszczególnych kolekcjach mebli sypialnianych nierozłączne  zestawy: w ich skład wchodzi łóżko z dwoma stolikami nocnymi, a także inne meble do sypialni, które możesz wybrać opcjonalnie. Ale to tylko nasza sugestia. W ofercie mamy bowiem stoliki nocne do sypialni na tyle uniwersalne, że z pewnością stworzą spójną kompozycję z łóżkiem, które być może już posiadasz i które z utęsknieniem czeka na dobrze dobrane towarzystwo.

Uniwersalne szafki nocne

Gdyby stoliki nocne do sypialni umiały mówić, mogłyby zareklamować się stwierdzeniem:  Niezbędne w Twojej sypialni przedmioty mają być w zasięgu ręki i to nawet wówczas, gdy leżysz w łóżku! Idealne stoliki nocne muszą zatem sprostać naszym licznym wieczorno – nocno – porannym oczekiwaniom i nawykom związanym z porządkowaniem oraz natychmiastową dostępnością i zarazem bliskością określonych rzeczy. Oferowane przez nas  szafki nocne takim oczekiwaniom sprostają.

W ofercie mamy stoliki do sypialni wyposażone w szuflady oraz odkryte lub dyskretnie ukryte za drzwiczkami półki, które pomieszczą wszystkie drobiazgi, jakie chcesz mieć obok siebie. Blat stolika nocnego zagospodarujesz rzeczami, po które będziesz sięgać nocą lub bladym świtem oraz ozdobami nadającymi sypialni określony klimat. W naszych kolekcjach znajdziesz stoliki nocne z pełnym wysuwem szuflad i funkcją cichego domykania, tak istotną w nocy. Bryły i wykończenie stolików doskonale wpasują się w różne style urządzania wnętrz. Możesz wybrać szafkę, pasującą do stylu opartego na eleganckim pełnym blasku luksusie lub na  klasycznej naturalności drewna, skontrastowanej ze szkłem. A może wolisz zdecydowanie oszczędne, surowe stylizacje? Jeżeli tak, wybierz stoliki o prostych, geometrycznych kształtach. W takim przypadku zwróć uwagę na nasze stoliki do sypialni z zaokrąglonymi krawędziami, które ułatwiają bezpieczne użytkowanie i znacznie uspokajają surową stylizację.

Wybierz łóżko z szafkami nocnymi lub same stoliki nocne z naszych kolekcji i ciesz się dobrą nocą!