Aktywne filtry: Wyczyść filtry

Na pytanie, czy istnieją idealne szafy?, odpowiemy, że nie. Ale istnieją tradycyjne i nowoczesne szafy z drewna idealnie pasujące do określonego wnętrza. Zapoznaj się z naszą ofertą nowoczesnych szaf i wybierz tę, która w pełni wpisze się w urządzane przez Ciebie pomieszczenie i przede wszystkim sprosta Twoim oczekiwaniom związanym z jej pojemnością. Bo szafa jest meblem, od którego oczekujemy odpowiedniej pojemności. Co zatem będzie znajdowało się w naszej szafie? Zapewne ubrania, dużo, bardzo dużo ubrań. Może nie przez każdą szafę dostaniemy się do baśniowej Narnii, jednak otwarcie drzwi szafy to jakby wejście do  wielu miejsc, a także do różnych pór roku. Obok zimowych płaszczy, kurtek, futer czy kożuchów grzecznie wiszą w niej przejściówki i letnie kurtki, zaś obok koszul na różne okazje, sportowe bluzy z kapturem, wyjściowe sukienki  lub garnitury. I to wszystko o różnej długości i grubości. A wspomniane bluzy mogą wisieć na wieszaku lub leżeć złożone na półce… A może w szafie umieścisz nie tylko ubrania, ale także dodatki do ubrań, drobne przedmioty lub nawet książki? Zanim wybierzemy szczegóły zewnętrznego wykończenia naszej szafy, starannie dobierzmy zatem  jej zewnętrzne wymiary oraz wypełnienie jej środka w drążki i półki tak, byśmy nie żałowali, że nie wybraliśmy bardziej pojemnej. O tym, co umieścisz w szafie,  decydujesz wyłącznie Ty, dlatego oferowane przez nas szafy drewniane mają bogate wnętrze i pozostają otwarte zarówno na  Twoje pomysły, jak i na Twoje nowe zakupy.

Kiedy już wstępnie określisz minimalną i upragnioną pojemność swojej szafy, pora na drugi krok, czyli na znalezienie złotego środka między jej pojemnością a pożądanymi wymiarami zewnętrznymi, uzależnionymi od pomieszczenia, w którym ustawisz szafę. Spójrz na nowoczesne szafy oferowane przez nas w poszczególnych kolekcjach mebli oraz na specjalne kolekcje szaf, w których dominują szafy przesuwne. Mamy w ofercie szafy dwudrzwiowe oraz z trzema, czterema lub nawet pięcioma drzwiami. Wybierz tę, która w danym wnętrzu będzie się prezentowała najlepiej.

Projektując nasze szafy, zawsze uwzględniamy  nie tylko zróżnicowaną wielkość pomieszczeń, ale także ich odmienne aranżacje. Znajdziesz zatem u nas zarówno uniwersalne szafy dwudrzwiowe i z kilkoma drzwiami, dobrze wpisujące się w różne wnętrza, jak i szafy sypialniane oraz dedykowane do pokojów dziennych i młodzieżowych. W naszych kolekcjach proponujemy szafy z drewna prostokątne i narożne, o standardowej  wysokości oraz wyższe, z drzwiami otwieranymi lub przesuwanymi. Mamy w ofercie również szafy z szufladą. Oczywiście nasze szafy drewniane oprócz pojemności i funkcjonalności cechują się trwałością i solidnością wykonania, wytrzymałe półki umożliwią umieszczenie na nich cięższych przedmiotów, które możesz chcieć umieścić w szafie. Z kolei bogaty design proponowanych przez nas szaf sprawia, że z łatwością dobierzesz szafę pasującą do tradycyjnie oraz nowocześnie urządzonego wnętrza.

Nowoczesne szafy do pokoju

Co jest wyznacznikiem nowoczesności? Sądzimy, że jest nim ich starannie przemyślana funkcjonalność oraz wygląd, który ocenimy jako atrakcyjny. I właśnie takie cechy posiadają nasze nowoczesne szafy uchylne i szafy przesuwne, określane jako szafy komandor, znakomicie wpisujące się do pokojów urządzonych w rozmaitych stylach, w tym do pokojów młodzieżowych. Do niewielkich pomieszczeń polecamy szafy narożne oraz szafy z lustrem, które optycznie powiększy wnętrze, ponadto pozwoli nam szybko dobrać ubrania będące dosłownie w zasięgu ręki. W pomieszczeniach większych  może znaleźć swoje miejsce szafa komandor kilkudrzwiowa lub mająca ponadstandardową wysokość, umożliwiająca schowanie w niej oprócz ubrań na przykład wielu kompletów pościeli czy walizek oczekujących na kolejną podróż.

Funkcjonalność wiąże się z możliwością wyboru szafy wysokiej jakości, dostosowanej do naszych potrzeb i przyjaznej w codziennym użytkowaniu. Nie chcielibyśmy, by po pewnym okresie użytkowania otwierane szafy dwudrzwiowe skrzypiały lub trzaskały, a drzwi w szafach przesuwnych szurały lub nie przesuwały się płynnie. Dlatego warto zwrócić uwagę na zastosowane w szafach zawiasy oraz systemy przesuwne, a także na opcję cichego domykania i pełnego wysuwu szuflady, w przypadku wyboru szafy z szufladą.  W naszych szafach zostały zamontowane sprawdzone i funkcjonalne akcesoria wysokiej jakości, gwarantujące wygodę i przyjemność długiego użytkowania szafy.

Mając pewność, że jakość wykonania każdej naszej szafy jest na najwyższym poziomie, decyzję o wyborze określonego jej modelu możesz podjąć, kierując się przede wszystkim wyglądem szafy. Wprawdzie nie jest ona, w odróżnieniu od komód, półek i witryn, meblem służącym do eksponowania elementów dekoracyjnych, ale sama jak najbardziej może pełnić funkcję dekoracyjną. Nasze nowoczesne szafy z pewnością uczynią piękniejszym każdy pokój, bowiem oprócz praktycznej i przemyślanej funkcjonalności odznaczają się atrakcyjnym, niebanalnym wyglądem. Z łatwością wybierzesz spośród nich model uniwersalny, pasujący do różnych wnętrz, także tych, których aranżacji nie utożsamimy z jednym konkretnym stylem. Znajdziesz też u nas szafę do pomieszczenia, któremu zechcesz nadać jednolitą i wyrazistą stylistykę. Wzornictwo szaf będących w naszej ofercie oraz wybór materiałów, z których wykonane są ich fronty, wpisują się w różne style aranżacji wnętrz. Dobierzesz u nas szafę do pomieszczenia utrzymanego zarówno w klimacie tradycyjnej elegancji, jak i  minimalistycznego industrializmu. Szafy do pokojów oraz szafy sypialniane będące w naszej ofercie znakomicie odnajdą się wśród mebli, które w sposób charakterystyczny dla stylu nowoczesnego łączą w sobie prostotę i elegancję, a także w pomieszczeniach, do których zechcesz wprowadzić odrobinę ekstrawagancji. Możesz wybrać różne fronty szaf i łączyć je ze sobą. A jeżeli chcesz mieć większy wpływ na wygląd swojej szafy, spójrz na system szaf MOORE i po prostu ją zaprojektuj, a my wykonamy ją dla Ciebie.

Szafy przesuwne z lustrem

Jaką szafę wybrać, przesuwną czy uchylną? Obydwa typy szaf z naszej oferty pasują tak do klasycznie jak i do nowocześnie urządzonych pomieszczeń. Wybór sposobu otwierania szafy zwykle podyktowany jest zatem nie tyle stylem, co wielkością danego wnętrza. Jeżeli pozostawienie uchylonych drzwi przeszkadzałoby nam w swobodnym poruszaniu się po pokoju, zwłaszcza zaś po sypialni, w której szafa nierzadko bywa otwierana na dłużej, wówczas wybierzmy raczej drzwi przesuwne. Będą one dobrym rozwiązaniem także wówczas, gdy zależy nam przede wszystkim na szybkim i łatwym dostępie do poszczególnych części wnętrza  dużych, kilkudrzwiowych szaf.

Czy warto decydować się na wybór szafy z lustrem? Sądzimy, że tak. Fronty lustrzane nie bez powodu są obecnie niezwykle popularne i uznawane za modne. Nowoczesne szafy przesuwne z lustrem pasują do każdego pomieszczenia, chociaż szczególnie są polecane do  przedpokojów i sypialni, ponieważ właśnie tam lustra przydają się najbardziej. Utrzymanie dobrej jakości lustra w czystości nie będzie kłopotliwe nawet wówczas, gdy ktoś z domowników jest wyjątkowo odporny na używanie uchwytu do przesuwania drzwi…Front szafy z lustrem możesz bez ograniczeń łączyć z frontami w jednolitych barwach o wysokim połysku lub imitującymi naturalne drewno i beton, dzięki czemu szafa przesuwna będzie pasowała do stylu wybranego pomieszczenia. Skorzystaj z naszego konfiguratora, który pozwoli Ci stworzyć szafę o określonej bryle, kolorystyce oraz wnętrzu dopasowanym do Twoich potrzeb. Możesz wybrać system cichego domykania oraz zewnętrzne oświetlenie led, które uczyni z szafy element podkreślający klimat danego wnętrza.