Aktywne filtry: Wyczyść filtry

Gdybyśmy mieli wskazać wśród mebli ten najbardziej kobiecy, byłaby nim  toaletka z lustrem, znana od XVIII wieku i przypominająca dawne sekretarzyki. Jej nazwa wywodzi się z języka francuskiego i oznacza mebel związany z  pielęgnacją  urody. Co ciekawe, podejmowano próby nadania mu charakteru mebla uniwersalnego, służącego także mężczyznom, ale z tajemniczych powodów, znanych zapewne tylko kobietom, jej męskość nie przyjęła się w społeczeństwie i toaletki pozostały synonimem kobiecości. Rzecz jasna toaletka może być używana przez  każdego, niezależnie od płci i wieku, jednak my nie będziemy podważać jej kobiecego charakteru  i zachęcamy, by dzięki toaletce stworzyć w mieszkaniu niepowtarzalny kobiecy kącik.

Dlaczego wiele kobiet marzy o toaletce? Odpowiedź jest oczywista, nowoczesna toaletka z lustrem zapewnia wygodne miejsce do wykonania makijażu, nałożenia ulubionej maseczki, ułożenia fryzury czy wybrania stylizacji do pracy lub na szczególne okazje. Wszystkie te czynności często wykonujemy, stojąc przed lustrem w łazience, lecz ich komfort i swoboda  pozostawiają wówczas wiele do życzenia. Niewiele lepiej jest, gdy nakładamy makijaż, siedząc przed małym lusterkiem stojącym na biurku lub stoliku, tym bardziej, gdy musimy przynieść i odnieść lakiery, buteleczki, kremy, płatki kosmetyczne…lista potrzebnych nam rzeczy może być naprawdę długa. I tutaj wkracza toaletka oferująca nie tylko wygodne miejsce, w którym zadbasz o swoją urodę i zdrowie, ale także zapewniająca miejsce na przechowywanie kosmetyków, akcesoriów do makijażu, perfum i różnego rodzaju ozdób. Dzięki toaletce mającej szuflady i półki, wszystko będzie pod ręką a pomieszczenie może zyskać klimatyczny, osobisty wymiar. Spójrz na proponowane przez nas toaletki: ich zróżnicowana stylistyka, materiały, z których zostały wykonane oraz kolorystyka sprawiają, że bez trudu wybierzesz toaletkę do swojego pokoju lub do sypialni. Mamy także w ofercie toaletki dziecięce.

Nowoczesne toaletki do sypialni

Toaletka i sypialnia to idealne połączenie osobistego mebla i osobistego pomieszczenia. Czy to ranek, czy też wieczór do toaletki w sypialni masz natychmiastowy dostęp. Możesz też w ciągu dnia o dowolnej porze skorzystać z niej bez pośpiechu, w sposób absolutnie nieskrępowany, wiedząc przy tym, że tylko „upoważnione” przez Ciebie osoby będą mogły być świadkiem Twoich sekretnych zabiegów. Wybierz toaletkę  do swojej sypialni spośród oferowanych przez nas modeli. Szczególnie funkcjonalna będzie toaletka z lustrem, która zapewni Ci komfort, jakiego potrzebujesz, pozostaje jedynie określić jej styl.

Do stylowej sypialni urządzonej w stylu vintage pasować będą toaletki drewniane z lustrem inspirowane przeszłością, stylizowane na dawne meble, w tym nawiązujące do określonej epoki i zwykle zdobione. Na przeciwnym biegunie umieścimy proste w formie i utrzymane w uniwersalnej kolorystyce nowoczesne modele toaletek, wykonane z różnych materiałów, także ze szkła i metalu, pozbawione elementów ozdobnych, ale często eleganckie. Podobnie oszczędną formę będzie miała toaletka w stylu skandynawskim wyróżniającym się charakterystycznymi drewnianymi nóżkami i jasnymi kolorami. Jeżeli szukasz toaletki pasującej do mniej wyrazistego i zobowiązującego wystroju,  wybierz model klasyczny.  Dzięki swojemu uniwersalnemu kształtowi i kolorystyce toaletka klasyczna będzie pasowała zarówno do eleganckich jak i nowoczesnych wnętrz. Kolorystyka to już kwestia szczegółowego wystroju sypialni, chociaż szczególnie modne obecnie toaletki białe z pewnością sprawdzą się w wielu sypialnianych wnętrzach.

Dziewczęce toaletki z lustrem

Dziewczęta często też marzą o własnej toaletce, a kiedy zaczynają dorastać, marzenie to mogą podzielać rodzice, niekoniecznie cierpliwie czekając na zwolnienie lustra w łazience. Niewykluczone, że młoda dama upodoba sobie toaletkę zbliżoną do tej, którą widziała, zwiedzając komnaty zamkowe lub muzea, wtedy pokaż jej nasze stylizowane toaletki drewniane z lustrem. Bardziej prawdopodobnym wyborem nastolatki będzie jednak zapewne nowoczesna toaletka z lustrem, pasująca do typowego młodzieżowego pokoju. W tym przypadku znakomicie sprawdzi się model klasyczny oraz toaletka z lustrem chowanym, doskonale imitująca stolik i pełniąca funkcje stolika. Z drugiej strony, do nowoczesnego pomieszczenia może pasować toaletka z lustrem podświetlanym. Oświetlenie  zamontowane w toaletce pełni przede wszystkim funkcję użytkową, jednak ma też walory estetyczne i może podkreślić lub nadać pokojowi określony klimat. Nastolatki często też wybierają toaletki białe.

Jeżeli w pokoju nastolatki nie ma wystarczająco dużo wolnej przestrzeni, by wstawić do niego samodzielną, stojąca toaletkę,  dobrym rozwiązaniem może być wybór jej niewielkiego modelu wiszącego lub będącego połączeniem biurka z toaletką. To ostatnie rozwiązanie niekiedy wiąże się z pewnym ograniczeniem funkcjonalności biurka, lecz w naszej ofercie toaletek znajdziesz też modele, które w pełni umożliwiają komfortową pracę i naukę. Znajdziesz u nas także toaletki dziecięce.