Aktywne filtry: Wyczyść filtry

Wyświetlanie 1–12 z 95 wyników

Witryna jest chyba jedynym meblem, do którego coś wstawiamy, podczas gdy do innych mebli zwykle chowamy lub wkładamy. I w tym tkwi najważniejsza właściwość witryn różniąca je od komód, szaf i szafek. Witryna służy do wyeksponowania rzeczy, które stawiamy, by upiększały nasze otoczenie. Są to często przedmioty materialnie wartościowe lub z jakichś względów cenne wyłącznie dla nas. Chcemy je pokazać innym lub cieszyć się ich obecnością, ale jednocześnie chronić przed przypadkowym uszkodzeniem lub po prostu przed kurzem, który ma paskudny zwyczaj pokrywania powierzchni wszystkich nieosłoniętych przedmiotów. Dlatego witryna z reguły jest uzbrojona  w szyby, których nie waha się użyć  by prezentować i chronić domowe skarby. Mogą nimi być pamiątki mające dla nas sentymentalną i przez to nieocenioną wartość, ulubione książki lub różnego typu obiekty dekoracyjne, zwane bibelotami.  Witryna, będąc ich strażnikiem i dbając o promocję ich piękna, sama jest ważnym elementem dekoracyjnym pokoju, salonu, jadalni czy sypialni.

Nasze witryny zostały zaprojektowane tak, by jak najlepiej spełniały swe funkcje zgodnie z Twoimi oczekiwaniami, a także zgodnie z ich cenną zawartością niekiedy uzależnioną od pomieszczenia, w którym umieścimy witrynę. W pokoju dziecka lub młodzieżowym jej zawartość będzie zapewne odmienna od zawartości witryny do jadalni.  Jeżeli stanie ona w jadalni lub salonie niewykluczone, że nazwiemy ją kredensem. Na tę dostojną nazwę zasługuje  witryna przeznaczona do przechowywania i eksponowania zastawy stołowej, w tym witryna na szkło. Proponujemy modele witryn do różnego typu pomieszczeń oraz kredensy do salonu i jadalni, mające zróżnicowaną wielkość i różne wersje kolorystyczne, stojące lub wiszące, utrzymane w różnym stylu urządzania wnętrz. Do pokojów młodzieżowych polecamy witrynę z kolekcji łączących różne kolory. Do pozostałych pomieszczeń wybierz witrynę utrzymaną w klasycznym wzornictwie lub reprezentującą określony, wyrazisty styl. Każda z naszych witryn odznacza się funkcjonalnością i oryginalnym designem, pozwalającym nadać klimat i piękno wybranemu wnętrzu.

Nowoczesny kredens do salonu

Kredensy do salonu z reguły będzie zawierać przedmioty przydatne przy podejmowaniu gości. Niektóre z nich znajdą swoje miejsce schowane w szufladach lub za pełnymi drzwiczkami witryn, inne będą umieszczone w widocznym miejscu w ich przeszklonych częściach. Ale oprócz eleganckich elementów zastawy stołowej kredensy zwykle zawierają inne przedmioty, których nie tylko nie chcemy ukrywać przed naszymi gośćmi, ale które chcemy im pokazać. Za szklanymi szybami witryn w salonie zwykle umieszczamy przedmioty z jakiegoś powodu mające przykuć uwagę: fotografie rodzinne, fotografie i pamiątki z podróży, cenne lub warte podziwiania bibeloty. Przed kredensem powinniśmy się zatrzymać lub przynajmniej zatrzymać wzrok na jego zawartości, jest on bowiem jak witryna w sklepie lub na wystawie. Dlatego polecamy kredensy do salonu posiadające stosunkowo duże przeszklenia, pozwalające na swobodę postawienia, wspólnego podziwiania i komentowania wybranych przez nas przedmiotów.

Kredens do salonu oprócz funkcjonalności, do której zaliczymy tutaj zdolność prezentowania ciekawych przedmiotów, powinien sam w sobie odznaczać się szczególnym designem upiększającym dane wnętrze. Przecież salon to najbardziej reprezentatywne pomieszczenie w naszym mieszkaniu i chcielibyśmy, by podobał się on nie tylko domownikom. Nasze witryny mają za zadanie upiększyć Twój salon, ich bogata oferta pozwoli Ci bez trudu wybrać kredens do salonu podkreślający preferowany przez Ciebie styl urządzenia tego wnętrza i zasługujący na miano pięknego. Decydując się na wybór określonego modelu, wybierz opcję z oświetleniem. Pozwoli ono lepiej uwidocznić przedmioty stojące za przeszkleniami, nada witrynie nowoczesnego i lekkiego charakteru oraz pozwoli stworzyć w Twoim salonie pożądany klimat.

Drewniane witryny do jadalni

Witryny do jadalni zwykle spełniają w większym stopniu funkcje praktyczne, chociaż nie powinny czynić tego kosztem funkcji dekoracyjnej, w tym związanej z eksponowaniem przedmiotów mających przykuwać uwagę gości.  Nasi projektanci zadbali, by każda witryna, którą oferujemy, była w pełni funkcjonalna i zarazem mogła przyczynić się do udanej aranżacji jadalni, zarówno będącej oddzielnym pomieszczeniem, jak i połączonej z kuchnią. Drewniane witryny z naszych kolekcji, czy to utrzymane w klasycznym, czy też modernistycznym lub minimalistycznym stylu, odznaczają się wytrzymałą konstrukcją i lekkością bryły, która z pewnością nie przytłoczy Twojej jadalni, lecz stanie się jej użyteczną ozdobą.

O tym, co zwykle znajduje się w solidnie i pięknie wykonanej witrynie, zazwyczaj decyduje przeznaczenie tego pomieszczenia. Skoro w jadalni spożywamy posiłki i co pewien czas podejmujemy gości przy suto zastawionym stole, warto mieć pod ręką zastawę stołową, dla której nie znajdziemy lepszego miejsca od witryny. W niej też możemy schować obrusy, serwetki, ozdobne świeczki, świeczniki, czyli wszystko, co może być potrzebne na stole podczas biesiadowania. Tu umieścimy też przeróżne butelki z interesującą zawartością dla osób pełnoletnich oraz szklanki, kielichy i kieliszki, z których będziemy spożywać napoje i napitki. Jeżeli szklanych elementów zastawy mamy dużo lub jeżeli chcemy wyeksponować ozdobne pucharki, patery czy kielichy, niewykluczone, że przyda się nam oddzielna witryna na szkło.  Dobrym pomysłem będzie także ustawienie w jadalni dwóch lub nawet trzech witryn, najlepiej podświetlanych, o zróżnicowanych wymiarach. W naszych kolekcjach znajdziesz kredensy, które znakomicie będą prezentowały się zarówno w pojedynkę, jak i w komplecie z innymi. Poprzez zestawienie witryn z danej kolekcji możliwe będzie łatwe stworzenie  w Twojej jadalni poczucia ładu i harmonii.