Aranżacja salonu zdecydowanie zależy od naszej indywidualnej wizji tego pomieszczenia oraz przeznaczenia, jakie mu nadamy, które zazwyczaj związane jest z wielkością salonu. W jego urządzaniu tylko jedno wydaje się pewne: jest on pomieszczeniem reprezentacyjnym, zarazem najbardziej przestronnym w naszym mieszkaniu. Salon jest świadkiem spotkań w gronie rodziny i przyjaciół, okazjonalnych przyjęć, świątecznych uroczystości  i zabaw z dziećmi. Podejmujemy też w nim niespodziewanych gości, a na co dzień wypoczywamy w nim lub spożywamy posiłki. Oczywiście nowoczesne salony pełnią jednocześnie wiele funkcji, przede wszystkim może spotykać się w nich  strefa wypoczynku i część jadalniana, salon może też być połączony z kuchnią. Dobierając meble do salonu, powinniśmy zatem mieć na uwadze zarówno jego estetykę, ciekawą aranżację, jak i funkcję użytkową związaną z wygodą domowników.

Jeżeli urządzamy mały salon, lepiej nie myśleć o meblach kolonialnych czy klasycznych meblach charakteryzujących się ciężkimi bryłami lub utrzymanych w ciemnych kolorach. Zwróćmy raczej uwagę na  meble modułowe, które pozwalają na ich różną konfigurację oraz na opcję oświetlenia mebli w salonie diodami led, oferowaną w  naszych witrynach, komodach i szafkach. Oświetlenie różnych punktów w salonie podkreśli jego aranżację i rozjaśni pomieszczenie. W kameralnych wnętrzach sprawdzą się meble do salonu w pastelowych barwach, bieli lub łączących biel i czerń, odznaczające się prostą, lekką formą. Jeżeli Twój salon jest duży i przy tym dobrze doświetlony dziennym światłem, możesz wybierać każdy typ mebli, zarówno nowoczesne jak i stylizowane, możesz też łączyć ze sobą wiele mebli o różnej wielkości należących do danej kolekcji mebli do pokojów dziennych i salonów. Wybierając naszą ofertę, masz możliwość zestawiania komód, szafek RTV, szafek wiszących oraz stojących i wiszących witryn, które zachowają przestronność dużego salonu, nadając mu niepowtarzalny klimat i funkcjonalność.

Funkcjonalne meble do pokoju dziennego

Meble do salonu powinny być ozdobą pomieszczenia, ale przecież modne meble pokojowe nie muszą a nawet nie powinny tracić swej funkcjonalności. Nowoczesne salony to bowiem pomieszczenia funkcjonalne, nieodłącznie kojarzone z wypoczynkiem, oderwaniem się od codziennych obowiązków. Dlatego oferowane przez nas meble do pokoju dziennego odznaczają się solidnym wykonaniem oraz trwałością i  zostały zaprojektowane z materiałów wysokiej jakości z myślą o ułatwieniu nam życia. Służy temu ich wzornictwo oraz zastosowanie konkretnych rozwiązań w celu zwiększenia przyjemności i wygody użytkowania mebli.

W poszczególnych kolekcjach oferujemy witryny, komody i szafki RTV posiadające różne wymiary i pojemność, bez trudu zatem dobierzesz meble do salonu stosownie do jego wielkości i Twoich potrzeb. Jeżeli oczekujesz większej swobody w aranżacji przestrzeni, polecamy meble salonowe modułowe, które  możesz łączyć, zestawiając je ze sobą lub umieszczając w różnych miejscach salonu elementy stojące i wiszące. Nasze stoły oraz stoliki kawowe i ławy do salonu również mają różne wymiary, także w obrębie jednej kolekcji, ponadto prawie każda z nich zawiera stoły rozkładane. Szyby naszych witryn i komód pozwolą wyeksponować i zarazem chronić ozdobne przedmioty, a na ich zakrytych półkach postawisz użytkowe przedmioty, które  nie powinny być widoczne. Funkcja pełnego wysuwu szuflad oraz opcja cichego domykania ułatwią i uprzyjemnią korzystanie z szuflad i drzwiczek naszych komód, witryn i szafek.

Nowoczesny salon

Nowoczesne salony to wnętrza, które nie są utrzymane w zdecydowanie klasycznym stylu lub w całości stylizowane na dawną epokę i które się podobają, są uznawane za modne. Jednak warto tutaj przypomnieć  pouczające powiedzenie: O gustach się nie dyskutuje! Oznacza to, że nie zadowolimy wszystkich i musimy wybrać, komu przede wszystkim ma się podobać nasz salon, żeby był uznany za nowoczesny. Czy nam?, a może raczej dalszej rodzinie lub przyjaciołom?  Każdy może mieć odmienne wyobrażenie nowoczesności, o czym możemy przekonać się, czytając zamieszczone w sieci szczegółowe opisy różnych stylów urządzania wnętrz, postrzeganych jako nowoczesne.  Ich jedyną wspólną cechą wydaje się być zachowanie spójności stylistycznej, chociaż wybierając meble do salonu, możemy także pójść w stronę modnego eklektyzmu. Pamiętajmy jednak, że nadmierna różnorodność przyniesie wrażenie nieuporządkowania i przypadkowości, dlatego bezpieczniej jest wybrać jeden z nowoczesnych stylów i stworzyć w salonie klimat, w którym  domownicy będą się czuli dobrze.

Jeżeli Twój salon łączy część wypoczynkową i jadalnianą, dobrze jest optycznie wyodrębnić jego funkcjonalnie odmienne przestrzenie. Możemy to uczynić, używając w pomieszczeniu odmiennych kolorów oraz dobierając  meble stosownie do danej przestrzeni. Wygodna sofa lub narożnik, fotele, ława lub stolik kawowy oraz szafka RTV pozwolą zorganizować część wypoczynkową. W części jadalnianej oprócz obowiązkowego stołu i krzeseł znajdą się komody i witryny, zarówno stojące, jak i wiszące. Style obydwu części nie muszą być identyczne, chociaż powinny współgrać. Przykładem mogą być style: loftowy i industrialny. Obydwa są odpowiednie do jasnych pomieszczeń i bazują na podobnych materiałach: drewnie, szkle  metalu i betonie, a także na podobnych kolorach, głównie na szarości, bieli i czerni.  Ale pasują do siebie także style pozornie odległe, jak nowoczesny minimalizm i styl retro. Łączenie stylów jest jednak sztuką niełatwą, zatem nie eksperymentuj zanadto i nie łącz w salonie więcej niż dwóch stylów lub wybierz styl najlepszy dla Ciebie. Nasze meble do salonu pozwolą nadać jednolitą stylistykę każdemu reprezentacyjnemu pomieszczeniu lub urządzić salon łączący dwa style.

Modne meble pokojowe

Nowoczesne salony wymagają modnych mebli. W naszej ofercie znajdziesz meble do salonu i mniej reprezentacyjnych pomieszczeń, w tym do pokoju młodzieżowego, które swym designem wychodzą naprzeciw współczesnym trendom w urządzaniu wnętrz i pomogą Ci stworzyć aranżacje zasługujące na miano nowoczesnych i modnych. Oferujemy meble do pokoju dziennego nawiązujące do różnych stylów, spójrz na ich poszczególne, zróżnicowane kolekcje, z pewnością odnajdziesz wśród nich styl pasujący do Twojej wizji nowoczesnego  wnętrza.

Szukasz mebli do pokoju łączących ponadczasową klasykę z nowoczesną elegancją lub reprezentujących tak ostatnio popularny styl skandynawski albo nowoczesny minimalizm? Znajdziesz je u nas.   Oferujemy komody, witryny, szafki do salonu i szafy, stoły, stoliki i ławy zarówno o prostej, klasycznej formie jak i zaprojektowane w odważniejszym modernistycznym stylu lub utrzymane w industrialnym minimalizmie, który jednak nie cechuje się nadmierną surowością. Wszystkie nasze meble do salonu zasługują na miano pięknych i wyróżniają się wzornictwem, mają swój niepowtarzalny styl. Odznaczają się też lekkością brył i elegancją, umiejętnym, oryginalnym połączeniem różnych materiałów: drewna, szkła i metalu, a także różnych kolorów. Dzięki nim urządzisz pokój, który będzie postrzegany jako modny nawet przez osoby mające zupełnie odmienny gust i który przede wszystkim będzie się podobał Tobie.

CLOSE
X
Add to cart