Aktywne filtry: Wyczyść filtry

Niewątpliwie regały to meble wielofunkcyjne. Zalety regału docenia  prawie każdy, dlatego mebel ten znajdziemy w różnych pomieszczeniach większości naszych mieszkań: pokojach, salonach, sypialniach, gabinetach, przedpokojach czy łazienkach. Zwykle prędzej czy później spostrzegamy, że w naszym mieszkaniu pojawił się zaskakujący „nadmiar” książek, dokumentów, kosmetyków, zwłaszcza zaś drobnych przedmiotów: pamiątek i ozdób. Z wielu z nich korzystamy nieustannie, z niektórych tylko okazjonalnie, lecz regularnie, po inne sięgamy być może bardzo rzadko, ale mają one dla nas wartość emocjonalną i o pozbyciu się ich nie ma mowy. Niektóre przedmioty pełnią ważną funkcję w wystroju danego wnętrza, który co pewien czas chcielibyśmy zmienić, sięgając po inne drobne przedmioty. Dlatego potrzebujemy mebla pomagającego nam zorganizować miejsce na nasze rzeczy. A ponieważ część z nich pełni ważną rolę estetyczną, nadając pomieszczeniu określony klimat, muszą one być odpowiednio wyeksponowane. Wówczas z pomocą przychodzą nam regały do pokoju, których z różnych względów nie zastąpimy szafą lub komodą.

Decydując się na regały do pokoju z kolekcji naszych mebli, zyskasz niezastąpione meble funkcjonalne, dzięki którym uporządkujesz rzeczy stosownie do swoich potrzeb i które zostały zaprojektowane także po to, by umożliwić nadanie  wnętrzu wyjątkowego uroku. Takie zadanie mają przede wszystkim regały do salonu. Z kolei w pokoju dziecka regał zapewni wygodny dostęp do zabawek i ozdób. Dzieci intuicyjnie chętnie wskazują regały jako meble do swego pokoju, bo przecież ich ulubione maskotki i figurki muszą być nie tylko zawsze gotowe do zabawy, ale też widoczne. Również w sypialni będącej naszym prywatnym królestwem doskonale sprawdzą się regały, zwłaszcza otwarte. Bez potrzeby otwierania drzwiczek lub wysuwania szuflad będziesz mieć pod ręką potrzebne drobiazgi i nie musisz już ich szukać, zawsze będą leżeć na „swoim” miejscu. A co z pokojem, w którym na co dzień pracujesz? Dzięki regałowi w swoim gabinecie uporządkujesz miejsce pracy i z łatwością odnajdziesz każdy potrzebny dokument. Nieco odmienną funkcję, chociaż także porządkującą, będą pełniły regały do pokoju reprezentacyjnego.

Nowoczesne regały do salonu

Na pewno spotkasz się z opinią, że regał do salonu jest obowiązkowym elementem wystroju tego wnętrza. Wystrój ten tworzą w salonie książki ustawione na regale, pamiątki z wakacji, fotografie w ramkach, różnego typu dekoracje, a często także zastawa stołowa, zwłaszcza elegancka porcelana i kieliszki. Nie wątpimy zatem, że regały sprawdzą się jako meble, pozwalające  bardziej udekorować Twój salon.

Regały do salonu, w tym regały na książki, które oferujemy,  pasują wzornictwem zarówno do stylu minimalistycznego, nawet industrialnego, jak i do stylu utożsamianego z elegancją lub ciepłem i przytulnością.  W mniejszym salonie świetnie sprawdzi się pojedynczy, niewielki regał, do większego pomieszczenia możesz wybrać jeden z większych regałów lub regały dające się łączyć w różne konfiguracje. Ciekawym rozwiązaniem może być wykorzystanie wiszącego regału w postaci panelu ściennego ze szklanymi półkami. Panel możesz usytuować w rogu salonu lub z boku innego modułu meblościanki. Ponieważ jest on wyposażony w opcje oświetlenia led, wykorzystasz go do zaakcentowania stojących na nim dekoracji oraz do uzyskania w salonie pożądanego klimatu.

Do salonu polecamy modele regałów otwartych lub częściowo zamkniętych. W naszej ofercie znajdziesz także regały drewniane połączone z witrynami. Dzięki regałom częściowo zamkniętym z łatwością przydzielisz miejsce tym przedmiotom, które na stałe lub na pewien czas chcesz schować za drzwiczkami, nie rezygnując z tych, które mają cieszyć wzrok Twój i Twoich gości.

Wytrzymałe regały na książki

A może przewidujesz w swoim mieszkaniu pomieszczenie, w którym królować będą książki lub chcesz stworzyć biblioteczkę, nadającą wybranemu pokojowi niepowtarzalny nastrój sprzyjający bądź relaksowi przy ulubionej lekturze, bądź też  pracy umysłowej? Regały do pokoju, pozwalające zgromadzić w danym miejscu  nasz księgozbiór i go uporządkować, stają się wówczas koniecznością.

W książkach mieści się cały świat, zapewne dlatego są one ciężkie…Z tego powodu meble, na których je postawimy, muszą być solidnie wykonane, muszą gwarantować bezpieczeństwo. Nasze regały są wytrzymałe, przy czym odpowiednio dobrana długość półek zapobiega ich odkształceniu.

Czy warto zainteresować się regałami na książki, jeżeli niespecjalnie zależy nam na zgromadzeniu pokaźnego księgozbioru? Uważamy, że warto! Książki stojące na półkach regału pomogą w aranżacji salonu a w każdym pokoju lub sypialni pozwolą stworzyć klimat sprzyjający wyciszeniu się, wypiciu lampki wina lub ciepłej herbaty zwłaszcza w dni, gdy pogoda za oknem nas nie rozpieszcza. Regały na książki to naprawdę dobry pomysł!