Aktywne filtry: Wyczyść filtry

Wyświetlanie 1–12 z 38 wyników

Miejsce, w którym ludzie spożywali posiłek, zawsze było szczególnie ważne. Początkowo wiązało się ściśle z przygotowywaniem posiłków, ogniskiem a później domowym piecem. W zamkach średniowiecznych najczęściej jadano w pomieszczeniach uznawanych za główne i reprezentacyjne, ale już wówczas pomieszczenia jadalniane spełniały także wiele innych  funkcji.  Tradycja mówi nam zatem, że jadalnia jest szczególnie ważna i podpowiada, że można ją urządzić w każdym mieszkaniu, również niewielkim, gdyż nie musi ona być oddzielnym pomieszczeniem. Jadalnią będzie zatem nawet niewielka przestrzeń wydzielona w określonym pomieszczeniu, w której znajdzie się stół z krzesłami. W szczególności jadalnia może stanowić część salonu lub  kuchni albo łączyć się z kuchnią otwartą. Nim wybierzemy meble do jadalni  warto zatem rozważyć różne możliwości jej usytuowania w naszym mieszkaniu. W dużej mierze wybór danego typu i modelu mebla będzie zależał od decyzji, gdzie usytuujemy jadalnię i zarazem jaką przestrzeń na nią przeznaczymy.

Nasza jadalnia będzie pełnić przede wszystkim  funkcję użytkową, będziemy w niej spotykać się przy codziennym posiłku, a także biesiadować, wypoczywając w szerszym gronie, rozmawiając, słuchając muzyki lub oglądając ulubiony program telewizyjny. Wybierając meble jadalniane, warto kierować się więc ich funkcjonalnością oraz dopasowaniem do innych funkcji danego wnętrza oraz naszych potrzeb. Jednak nie zapominajmy o funkcji estetycznej mebli. Meble do jadalni powinny być nie tylko ładne, lecz również dobrane do charakteru pomieszczenia, zwłaszcza w przypadku jadalni połączonej z salonem lub kuchnią. Wybierając nasze meble jadalniane, funkcjonalnie i estetycznie urządzisz zarówno dużą, oddzielną jadalnię, jak i niewielki kącik jadalniany w pomieszczeniu o niewielkim metrażu.

Funkcjonalne meble jadalniane

Czy mamy jadalnię połączoną z kuchnią lub salonem? Jeżeli tak, warto położyć nacisk na właściwą i ciekawą aranżację takiego pomieszczenia. Pomocne będzie tu wykorzystanie w nim różnych kolorów w celu optycznego wyróżnienia części jadalnianej. Możemy zatem pomalować ścianę przy stole bardziej wyrazistym kolorem, możemy też zastosować w części jadalnianej tapetę lub fototapetę.  Dzięki fototapecie będzie też możliwe umieszczenie naszej jadalni w dowolnym miejscu lub zapewnienie w niej widoku na dowolnie wybrany pejzaż, również taki, który „otworzy” małe pomieszczenie na większą przestrzeń. Także meble jadalniane często służą wizualnemu wyodrębnieniu jadalni, zwłaszcza w przypadku pomieszczeń pełniących wiele funkcji. Jeżeli mamy otwartą kuchnię lub jadalnię połączoną z salonem, najlepiej wybrać stół prostokątny, który umownie będzie dzielił przestrzeń danego wnętrza na dwie części.

Funkcjonalne meble do jadalni  powinny spełniać Twoje potrzeby. Zatem czy Twoja jadalnia będzie wyłącznie miejscem spożywania posiłków, czy również ich przygotowania lub miejscem wypoczynku? W tym drugim przypadku zapewne obok obowiązkowego w każdej jadalni stołu znajdzie się jeszcze miejsce dla szafki RTV. W oddzielnej jadalni lub w jadalni połączonej z salonem lub kuchnią postawimy też komody i witryny. A jeżeli jadalnia będzie oddalona od kuchni, dobrze byłoby zadbać o ich odpowiednią pojemność. W oferowanych przez nas witrynach i komodach umieścisz wiele przydatnych rzeczy, przede wszystkim zastawę stołową,  gdyż jej noszenie bez wyraźnej potrzeby nigdy nie jest dobrym pomysłem.  Znajdzie się w nich miejsce dla obrusów i serwetek, ozdób stawianych na stole, butelek, szklanek i kielichów. Nasze solidnie wykonane i stabilne meble do jadalni zostały zaprojektowane tak, by w wygodny sposób można było w nich schować przedmioty przydatne w jadalni oraz wyeksponować te z nich, które mają zdobić wnętrze. Zadbaliśmy o to, by proponowane przez nas modele mebli do jadalni dzięki oryginalnemu wzornictwu, przemyślanemu doborowi kolorów i materiałów oraz przeszklonym półkom pomogły uczynić Twoją jadalnię piękną i klimatyczną.

Jasne i nowoczesne meble do jadalni

Nasi projektanci zadbali, by każdy wybrany przez Ciebie z naszych kolekcji mebel do jadalni był w pełni funkcjonalny i zarazem przyczynił się do jej udanej aranżacji, zarówno gdy jadalnia będzie przestronna, jak i gdy będzie zajmowała niewielką przestrzeń. Gdy jadalnia jest oddzielnym pomieszczeniem lub gdy przeznaczasz na nią dużą powierzchnię, nie musisz ograniczać się określonym stylem lub kolorystyką: wybierz witryny, komody i stół w dowolnej barwie, zgodnie z Twoim upodobaniem. Jeżeli część jadalniana nie jest duża, zalecamy wybór jasnych mebli jadalnianych, które nie przytłoczą pomieszczenia i wzmocnią poczucie lekkości brył. W większości naszych kolekcji znajdziesz meble utrzymane w bieli oraz łączące biel z kolorem betonu lub różnych gatunków drewna. Oczywiście głównym wyznacznikiem nowoczesności mebli do jadalni nie jest ich kolorystyka, lecz szczegóły wzornictwa, które w przypadku naszych mebli pozwolą Ci na urządzenie nowoczesnej jadalni w każdym wnętrzu i zaaranżowanie jej w wybranej tonacji stylistycznej.

Nowoczesne meble jadalniane odznaczają się względną prostotą, ale i elegancją. Jeżeli pragniesz połączyć nowoczesność z tradycją, spójrz na nasze modele drewnianych witryn, komód i stołów wyróżniające się prostokątnymi kształtami oraz powierzchniami o strukturze drewna. Jeżeli jesteś zadeklarowanym zwolennikom nowoczesności, polecamy Ci meble jadalniane o modernistycznej bryle,  utrzymane w jednolitej kolorystyce, łączące modną biel i czerń lub inne barwy. A może szukasz czegoś w stylu minimalistycznym? Jeżeli tak, wybierz modele, w których dominuje szkło, nadające blatom lekkości i elegancji lub meble łączące drewno z metalem charakterystyczne dla stylu industrialnego.

Stoły i witryny do małej jadalni

Urządzając niewielką jadalnię, powinniśmy zadbać o funkcjonalność mebli, wszak ich liczba i rozmiar zapewne będą ograniczone. Na pewno umieścimy w niej stół i krzesła, nawet w niewielkim wnętrzu może też znaleźć się miejsce dla małej szafki, która odpowiednio dobrana nada odpowiedni klimat naszej jadalni.

Ponieważ posiadamy w naszej ofercie wiele modeli stołów rozkładanych, o różnej długości, z łatwością wybierzesz stół, który zmieścisz w niewielkim wnętrzu lub kąciku jadalnianym. Wybierz też witrynę, Oferujemy modele bardzo wąskich witryn stojących oraz witryny wiszące. Wąska witryna o lekkiej bryle będzie znakomicie pasować do niewielkiego pomieszczenia, a przeszklenia witryny i opcjonalnie zamontowane w niej oświetlenie led dodatkowo nadadzą jej wrażenia lekkości oraz rozjaśnią Twoją jadalnię.